iPhone 12 kamerası için heyecanlandıran iddia

Apple’ın tertemiz kuşak akıllı telefonunun bu sene sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor. heyecanla beklenen iPhone 12 kamerası ile alakalı tek argüman alana atıldı. dahada evvel telefonun video çekim kalitesinin üst seviye olacağını size aktarmıştık. Bu kez resim kalitesinde çıtayı yükseltecek tek kalite ufukta göründü.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo nihayet vakitlerde gündemden düşmek bilmiyor, Kuo bu kez telefonda kullanılacak lenslerin üst düzey olacağını söyledi.

iPhone 12 kamerası çok kaliteli lensler ile gelecek

Ünlü analistin aktardığı söylemler çoğunlukla doğru oluyor. iPhone 4’ten beri sızıntılarla gündeme gelen Kuo’nun iddiası Apple’ın tertemiz mercek siparişine dayanıyor. Kuo’nun raporuna göre Apple’ın anlaşmalı tedarikçisi Largan 8 element kamera lenslerinin sevkiyatına başladı. Bu da elbette akıllara iPhone 12 kamerası amaciyla kullanılabileceğini getiriyor.

iphone 12 kamerası

Geçen seneye göre Largan’ın tedarik dönemi tek aydan çok gecikti. Bu da iPhone 12’nin Eylül ve Kasım ayları arasında gelebileceği olasiligini güçlendiriyor. Analistin raporunda değinilmemiş olsa da bizce bunun ana sebeplerinden biri corona virüsü salgını olmalı.

Hangi modellerde 8 element lenslerin kullanılacağı bilinmese de referans model ve ahenk gösteren fiyatlı modellerden tek tanesi aynı kamera dizilimine sahip olacak. Başka bir deyişle resim Tecrübenini üst düzey yaşayabileceğimiz ahenk gösteren fiyatlı tek model göreceğiz. Serinin üst düzey modelinde iPad Pro’da gördüğümüz LiDAR tarayıcı kullanılabilir. Bakalım ilerleyen günlerde hangi iddialarla karşılacağız…

ipad proiPhone 12iphone 12 kamerasıiphone 12 ahenk gösteren fiyatlıiPhone 2020kamera özelliklerilidaruygun fiyatlı iphoneyeni kuşak iphone

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir