Instagram paylaşımları için yeni kısıtlama geliyor!

Instagram gizlilik ile alakalı tertemiz adımlar atmaya ayni ritimde devam ediyor. nihayet gelen bilgilere göre Instagram paylaşımları ile alakalı ağırbaşlı tek çalışma gerçekleştiriliyor. Anlaşıldığı kadarı ile Instagram, kullanıcıların resim ve videolarının değişik platformlarda izinsiz paylaşılmasını istemiyor. Yeni Instagram özelliği de bunu mühim ölçüde kısıtlayabilir.

Instagram paylaşımları amaciyla destur almak gerekecek

Yeni alana çıkan bilgilere göre Instagram gönderilerini değişik platformlara embed etmek ile alakalı tek kısıtlama üzerinde çalışılıyor. eğer rastgele tek şekilde değişik tek platforma Instagram embed edilecek ise, kullanıcıdan destur alınmadan yapılmasının önüne geçilecek. Bu da platform dışında resim ve video kullanımlarının azalması ile sonuçlanabilir.

Aynı şekilde kullanıcının haberi olmaksızın değişik platformlarda fotoğraflarının ve videolarının paylaşılmasının da önüne geçilmiş olunacak. Aslında dahada çok fotoğrafçılar amaciyla hazırlanmış tek kalite olarak kendini gösterdiğini de belirtmek gerekiyor.

Instagram paylaşımları

Tartışılan Instagram özelliği kaldırılıyor

Tartışılan Instagram özelliği kaldırılıyor

Bir müddettir tartışmalara mevzu var olan Instagram özelliği ile alakalı tertemiz tek İzah geldi. bunun için göre Instagram tertemiz özelliğini kullanımdan kaldırıyor. İşte bütün detaylar!

Kısaca anımsatmak gerekirse Instagram embed etme işlemi, paylaşımların değişik web sitelerinde görünecek şekilde kullanılması olarak açıklanabilir. Ekran görüntüsü alarak kullanmak yerine, Instagram bağlantısı alınıyor ve aslında görseller, Instagram açılmadan gösterilebiliyor. Instagram paylaşımları amaciyla atılacak var olan bu tertemiz adım ile birlikte bu noktadaki kullanıcı gizliliği ile alakalı iyileştirme sağlanmış olacak.

Benzer embed işlemi, Twitter tarafında da kullanılabiliyor. Nitekim sosyal medya platformları amaciyla oldukça sık kullanılan tek işlem olduğunu dile getirmek mümkün.

Şu vakit amaciyla bu izinlerin nasıl alınacağı veyahut bu tertemiz özelliğin ne vakit etkin olarak kullanıma başlanacağı ile alakalı net veriler bulunmuyor. İlerleyen günlerde bu mevzu hakkinda dahada ayrıntılı veriler alana çıkmaya ayni ritimde devam edecektir. bunun için eş evvel bilgilerin, 2019 seneninde gündeme gelmeye başladığını ifade etmekte de yarar var.

InstagramInstagram özellikleriinstagram embedInstagram paylaşımlarıInstagram paylaşımları embed

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir