Instagram engelleme için önemli yenilik getiriyor

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, hesap engelleme için önemli bir yeniliği kullanıma almaya hazırlanıyor. Gizlilik ayarlarının olmazsa olmazı hesap engelleme için Instagram’ın çalışma yaptığı keşfedildi.

Daha önceden hesap kısıtlama özelliğini de getiren uygulama, kullanıcılarına engelleme için kolaylık sunacak bir yeniliğe imza atacak. Özellikle birlikte istenmeyen hesapların yönetilmesi daha kolay hale gelecek.

Instagram engelleme özelliği gelişiyor

Günümüzde Instagram’ın kullanıcı sayısı çok büyük sayılara ulaşmış durumda. Bunun için de çalışmalarına devam eden uygulama, kullanıcıların engelledikleri hesapları kolay yönetebilmesi ve engellemesi için çalışma içinde. Özellik, tersine mühendislik sayesinde ortaya çıkarıldı. Çıkaran mühendis ise Alessandro Paluzzi oldu.

Özelliğe bakıldığında Instagram hesap engelleme sayfasında, engellenen kişilere ekleme yapma seçeneği gelecek. Bunun sayesinde kullanıcılara uygulama tarafından engellenmesi önerilen kişiler sunulacak. Böylelikle kullanıcıların, gizlilik seviyesini daha yüksek tutması ve bunu kendisinin yapması amaçlanıyor.

instagram elleme

Hesap ayarlarında gizlilik kısmında girildiğinde engellenen kullanıcıların olduğu bölümde, listelenen kullanıcıların sağ üst kısmında artı tuşu görülüyor. Bu tuşa dokunulduğunda kullanıcıya özel olarak engellenmesi önerilen kişiler gösterilecek. Bu gösterimde de kullanıcıları kolayca engellemek olacak.

Bu adımla birlikte kullanıcıların daha gizli ve güvenli platform kullanımı sağlaması amaçlanıyor.

instagarm hesap engelleme özellikleriInstagram engellemeinstagram hesap engelleme

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir