İnsan beyni kablosuz olarak bilgisayara bağlandı

Amerika’daki Brown Üniversitesi araştırmacıları, tarihte tek ilke imzasini attı. hatri sayilir büyüklükte heyecan yaratn araştırma kapsamında bilim insanları, insan beynini kablosuz olarak bilgisayara bağlamayı başardı. Felçi yurttaslar amaciyla dönüm noktası olarak görülen bu adım, araştırmacılar tarafından, “Tek nöron çözünürlüğünde ve tam geniş bant kesinliğinde” nitelendirildi.

TABLET BİLGİSAYAR KULLANILDI

Independent’te bulunan haberde, IEEE Transactions on Biomedical Engineering isimli ilmi Mecmuanın bildirdiğine göre tecrübeye katılan felçli kişiler, sistemi kullanarak tek tablet pc kullandı. Katılımcılar, kablolu sistemlere eş yazma hızlarına ve işaretleme-tıklama doğruluğuna ulaşabildi.

“ARTIK FİZİKSEL OLARAK BAĞLANMAYA neden YOK”

Öte istikametten Brown Üniversitesi’nde doktor öğretim üyesi var olan John Simeral, şunları kaydetti: “Bu kablosuz sistemin işlevsel olarak altın standart onay edilen kablolu sistemlere eşit olduğunu gösterdik. Sinyaller bunun için ahenk gösteren olarak eş tek netlikle kaydedilip iletiliyor, bu da kablolu ekipmanlarda kullandığımız kod çözme algoritmalarının aynılarını kullanabileceğimiz mananına geliyor. tek fark, insanların artık ekipmanımıza fiziki olarak bağlanması gerekmiyor ve bu da sistemin nasıl kullanılabileceği ile alakalı tertemiz olanaklar yaratıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir