IFA 2020, virüs engeline takılmayacak!

Corona virüs etkisiyle geçen dönem boyunca, düzenlenmesi planlanan birçok etkinlik ya ertelendi ya da dijitale taşındı. Şimdi ise eylül ayında düzenlenecek IFA 2020 için karar açıklandı. IFA İcra Direktörü Jens Heithecker, “IFA yapılacak mı?” sorusunun yanıtını bir canlı yayında verdi.

IFA 2020, fiziksel olarak yapılacak

IFA İcra Direktörü Jens Heithecker, düzenlenen bir canlı yayında IFA ile ilgili tüm soru işaretlerini yanıtladı. Berlin’de bildiğiniz gibi etkinliklere 5.000 kişi sınırı getirdi. Heithecker ise IFA’da her bölümde en fazla 1.000 katılımcıya izin verileceğini ve etkinliğin halka açılmayacağını söyledi. Ayrıca, genellik 1 hafta boyunca süren etkinlik 3 günde tamamlanacak.

Heithecker, tek önceliklerinin sağlık ve güvenlik olduğunun altını çizdi. Ancak, markaların ve üreticilerin da yeni ürünlerini tanıtmak için küresel bir sahneye ihtiyaç duyduklarını ve küresel ekonominin iyiliği için bunun çok önemli olduğunu belirtti. Bildiğiniz gibi yurt dışında oldukça ilgi gören Kara Cuma, bu yıl 27 Kasım gününe denk geliyor ve markaların bu güne hazırlanması için öncesinde ürünlerini sergilemesi son derece önemli.

IFA 2020’nin açılış konuşmacılarından ilki de belli oldu. Heithecker’in açıklamasına göre, Qualcomm Başkanı Cristiano Amon konuşmacı isimlerden biri olacak. Basın toplantıları, farklı yerlere yayılmayacak, tek bir merkezi olacak. Dünyanın dört bir yanından ise yalnızca 800 gazeteci etkinliğe katılabilecek. Etkinliğe katılamayanlar için ise sanal fırsatlar sunulacak.

Şöyle bir geçmişe baktığımızda, 2020 yılında gerçekleşmesi planlanan fuarlar ve etkinlikler büyük ölçüde iptal edildi. Bunların başında Barselona’da düzenlenen MWC’yi ya da Facebook’un F8 Geliştirici Konferansı‘nı sayabiliriz.

Heithecker sözleri ise şöyle tamamladı:

“Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen tüm etkinliklerin iptalinden sonra, endüstrinin inovasyonlarını gösterebileceği bir platforma ihtiyacı var. Bu sayede iyileşebilir.”

bu yıl IFA olacak mıifaIFA 2020ifa 2020 corona virüsifa berlinIFA yapılacak mı

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir