Hemoroid Tedavisi Yöntemleri

Hemoroid tedavisi ya da halkın bildiği şekilde basur tedavisi yıllar geçtikçe değişim göstermiştir. Geçmiş yıllarda sadece ameliyatla geçen basur günümüze geldiği vakit birçok farklı tedavi yöntemiyle geçen bir hastalık halini almıştır. Bu sebeple de basur artık korkulan bir hastalık olmaktan yavaş yavaş çıkmaya başladı çünkü bu tedavi yöntemleriyle basuru yenmek 10-15 dakika gibi kısa sürelerde mümkün.

Bunun için birçok farklı yöntem kullanılıyor. Bu yöntemleri kısaca incelemek gerekirse neolaser yöntemini başta saymak mümkündür. Ne o laser yöntemiyle kişinin hemoroid lipakesine ince bir prob yardımıyla ısı verilir ve bu şekilde basur sorunundan sonsuza kadar kurtulmuş olur. Bir diğer yöntem de hemen hemen tüm tedavi yöntemlerinde kullanılan lazer yöntemidir. Lazer yardımıyla basur sorunu ortadan kalkar ve herhangi bir ısı verilmediği için de bölgede çürüme meydana gelmez. Son yıllarda tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de lastikle boğma yöntemidir ve bu yöntem de oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir.

 

Hemoroid Belirti ve Nedenleri

Hemoroid’in birçok farklı belirtisi bulunmaktadır. Bu belirtiler arasında makat bölgesinden kan gelmesi, ağrı, kaşıntı gibi belirtileri saymak mümkün olacaktır. Fakat hemoroid birçok farklı nedenden dolayı ortaya çıksa da genel olarak kişide neden hemoridin oluştuk net olarak tespit edilemez. Hemoroid’in nedenlerini kısaca incelemek gerekirse;

Kabızlık en yüksek şekilde görülen nedendir. Çünkü insanlar kabız oldukları vakit daha fazla ıkınır ve dışkıları daha sert bir şekilde gelir.

Gebelik ve doğum da bir sebeptir.

Sürekli oturmayı gerektiren bir iş yapılıyorsa bu da hemoroide sebep olmaktadır.

Alkol, kalın bağırsak kanseri gibi sebepler de diğer sebeplere göre daha az etkili olsa da bunlardan dolayı da basur oluşmuş olabilir.

 

Climed

Climed sağlık için her şeyi müşterilere sunan bir muayenedir. Ameliyat olup belirli bir süre günlük hayatından uzaklaşmak her insan için kötü bir durumdur. Bu sebeple ameliyatsız tedaviler son yıllarda oldukça fazla bir şekilde tercih edilmektedir. İşte Climed de bu konuda müşterilere muhteşem ve birbirinden farklı alternatifleri 2002 yılından beri sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir