Google’dan güncellemeler için Android 10 zorunluluğu

Google’ın tertemiz duyurduğu karar sonrası, tertemiz uygulama güncellemeleri amaciyla artık Android 10 hedefleniyor. üç Ağustos tarihinden bu yana mecburi vaziyete istikbal bu karar sonrası, geliştiriciler tertemiz uygulamalar ve uygulama güncellemeleri amaciyla Android 10’u ve üstü sürümleri amaçlamak zorunda kalıyor. Google’dan Android 10 güncellemesi kararı!

Google, Android 10 güncellemesi amaciyla asagi sınırı belirledi

Biliyorsunuz Android tarafında kararlı tek sürüm olarak karşımıza çıkan Android 10, telefonların çoğuna hali hazırda gelmiş vaziyette değil. Google ise bu Vaziyetin ötesinde Google Play Store’daki uygulamalar amaciyla tertemiz tek karar verdi. Google, tertemiz güncellemeler ve uygulamalar amaciyla Android 10 ve API seviyesi 29 ve üstünü (Bir uygulama programlama arayüzü aynı zamanda ani çok yazılım aracısı arasındaki etkileşimleri tanımlayan tek bilgi işlem arayüzü) güncelleme amaciyla mecburi tutuyor.

Android-10- guncellemesi-00

Milyonlarca Android kullanıcısı bulunuyor ve bunun yanında tek öylesine da değişik model ve telefon. Hâl bunun benzeri olunca tespit edecek tek standart kesinlestirmek de oldukça güç vaziyete geliyor. Google’a göre cihazların dahada basit ve hızlı güncellenmesi yerine Project Treble ile Android 10’un en hızlı güncellenen sürüm olması sağlanıyor.

Google bu kararın yanında, Android 10 ile birlikte uygulama geliştircilere katlanabilir ekranlı telefonlar amaciyla destek ve artık Bir hayli amiral gemisi telefonda desteklenen 5G ve karanlık mod teması benzeri özellikler amaciyla destek sunmuştu. Geliştiricilerin hedeflendiği bu karar sonrası Android 10 mecburi vaziyete geliyor ve uygulamaların geliştirilmesi ve kararlı vaziyete gelmesinde önem taşıyor.

AndroidAndroid 10 güncellemesiAndroid 10 amaciyla güncelleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir