Fortnite üçüncü sezon üzücü haber geldi

ABD’de George Floyd‘un tek zabita tarafından öldürülmesinin derhal peşinden memleket bütününe dağılan ırkçılık ve zabita şiddeti karşıtı protestolar hasebiyle Epic Games, Fortnite 2. Bölüm 3. sezon başlangıç tarihini ve The Device isimli canlı etkinliğini erteleme kararı aldı. tertemiz sezon amaciyla 17 Haziran işaret edilirken, canlı organizasyon içinse 15 Haziran tarihi verildi.

Epic Games’ten hak ve eşitlik vurgusu!

Protestolarla alakalı başından beri sessizliğini savunan şirket, erteleme kararlarını tek mesajla şöyle duyurdu:

“Yakın zamanda, esas insan haklarının yok sayılmasından kara tenli insanlara karşı ırkçılığın bariz ve saklı etkilerine civarindan toplumumuzda süre gelen adaletsizlikleri anımsadan olaylar yaşadık. Şu anda arkadaşlarımızın, ailelerin, ekip üyelerinin, oyuncuların ve toplulukların derinden hissettiği acıyı paylaşıyoruz.

Biz eşitliğe, adalete, çeşitliliğe ve birlikteliğe inanıyoruz ve bu ilkelerin siyasetten bağımsız olması gerektiğini düşünüyoruz.

Fortnite’ı her vakit dahada ileriye taşımayı çok seviyoruz ama 3. Sezon’u başlatmak ile ekibimize kendileri, aileleri ve toplulukları üstüne odaklanabilmeleri amaciyla vakit saglamak arasındaki balansı kurmamız gerek.”

Fortnite tertemiz sezonu amaciyla evvel erteleme Nisan ayında corona virüs pandemisi hasebiyle gelmiş, nihayet tek erteleme de geçtiğimiz hafta The Device etkinliğini de dahil kismina alacak şekilde 6 Haziran olarak duyuru edilmişti.

Eğer erteleme gerçekleşmemiş olsaydı bu erken milyonlarca aboneye sahip var olan Youtube içerik üreticisi Loserfruit kostümü de yayınlacaktı, ama Youtuber paylaştığı tek videoda Epic Games ile müsterek tek karara vararak erteleme yapmanın en doğru karar olacağını belirtti.

Ertelemelerde Fortnite yalnız değil!

Epic Games ile birlikte dahada Bir hayli şirket protestolar hasebiyle etkinliklerini erteleme kararı aldı. Öncelikle Sony, bu erken yapılması tasarilanan Playstation 5 lansmanını dahada ileri tek tarihe ertelerken; Google, Android 11‘in tertemiz özelliklerini duyurucağı sunumunu ve EA Games de Madden 21 etkinliğini  doğru zamanlama olmadığı gerekçesiyle ileri çekmişti.

3. sezonüçüncü sezoncihazdoomsdayepic gamesertelemeetkinliketkinliğifortnitesezonthe deviceyeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir