Filo kiralama devi yıl sonu için tarihi bir hedef koydu

2020 yılının evvel 6 ayında iki milyar TL’lik yatırımla, 8 bin 400 araç siparişi verdiklerini söyleyen Intercity yönetim heyeti Başkanı Vural Ak, 2020 yılının nihayetinde ise toplaminda 20 bin adetlik araç alımına imzasini atacaklarını söyledi.

CUMHURİYET TARİHİ

Vural Ak, “Yılın başında verdiğimiz 8 bin 400 araçlık siparişin yarısını plakaladık ve müşterilerimize teslim ediyoruz. var olan yarısı ise pandemi sürecinden dolayı Temmuz ve Ağustos aylarında teslim edilecek.2020 senesi nihayetinde ulaşacağımız 20 bin adetlik satın alma rakamıyla, T.C. tarihinin en hatri sayilir büyüklükte oto alımını, Tamamiyle türk mali bankalar ve öz kaynaklarımız ile gerçekleştiriyoruz” dedi.

Intercity yönetim heyeti Başkanı Vural Ak

Türkiye’nin evvel 500’ünde bulunan şirketlerin çoğunluğu filo kiralamasında kendisi kendilerini seçenek ettiğini söyleyen Vural Ak şöyle konuştu:

1 MİLYARLIK 2.EL

“Bu hatri sayilir büyüklükte kurumlar bu dönemde çalışanları amaciyla yaptıkları filo anlaşmalarının, onların sıhhati amaciyla de ne civarindan mühim olduğunu tek sefer dahada test etmiş oldular. Ayrı olarak nihayet tüketici de oto sahibi olmanın ne civarindan kıymetli olduğunu tek sefer dahada anladı. Otomobiller artık bizim dünyamızda sıhhatli hayatın en mühim parçası haline geldi. Alışverişe, işe, seyahate artık kendisinin araçlarımızla gidiyoruz. nihayet 10 senedir liderliğini yaptığımız 2. el araç satışlarında da, alicilarin bekleyen talebi hasebiyle normalin de üzerinde tek netice elde ettik. sene evvel 6 ayında bu alandaki ciromuz tek milyar TL’ye ulaştı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir