Facebook, seçim paylaşımlarının hangi ülkeden yapıldığını gösterecek

Dünyanın en popüler yasamsal medya platformlarından Facebook, dahada evvel AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ seçimleri ile alakalı sık sık eleştirilerin odağı olmuştu. Seçimlerle alakalı platformda dağılan yalan haberler, şirketi oldukça güç vaziyette bırakmıştı.
Facebook, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ seçimlerinde yabancı ülkelerden kaynaklanan sahte haberleri engellemek için, seçimlerle alakalı paylaşımlara, hangi ülkedeki hesaplardan yapıldığını gösteren etiketler ekleyeceğini bildirdi.
Şirketten yapılan açıklamada, tertemiz uygulamanın AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ içindeki yasal siyasi gruplar veyahut partileri taklit eden yabancı kaynaklı sayfaları deşifre etmeyi amaçladığı belirtildi.

KULLANICILAR, PAYLAŞIMLAR HAKKINDA BİLGİ EDİNEBİLECEK
Yeni uygulamayla kullanıcılar, Facebook ve Instagram’da siyasi detayli seçenek mesajları paylaşan hesapların hangi ülkeden olduklarına ve sitedeki geçmişlerine baz alinarak bilgi edinebilecek.
Facebook’un tertemiz adımı, Rusya ve Bir takım ülkelerin yasamsal medyayı kullanarak seçmenleri yönlendirmeye çalıştığına değin iddiaların önüne geçmeyi amaçlıyor.
Facebook, geçen sene 22 Ekim’de İran ve Rusya’dan yönetilen Bir takım sayfaları, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ 2020 başkanlık ön seçimlerini etkileme emeli taşıdıkları gerekçesiyle silmişti.
Instagram: @eshteknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir