Etiket: Covid-19

Koronavirüs ile internet kullanımı sabitte yüzde 20, mobilde yüzde 5.7 arttı

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle dijital ortamda yapılanKamu Bilişim Zirvesi’nde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, “Son üç aylık dönemde sabit genişbant kullanımı yüzde 20, mobil veri kullanımı ise yüzde 5.7 arttı. Bu süreçte Ulusal Siber Olaylara Müdahale Ekibi tarafından 569 zararlı yazılım bilgisi paylaşıldı, 146 sahte konferans uygulaması tespit edildi” dedi.

Kişisel veriler 10 yıl içinde bankaların en önemli mevduatı olacak

‘Geleceğin Dijital Bankacılığı’ araştırmasıyla koronavirüs nedeniyle dijital kanallara yoğunlaşan bankaların 10 yıl içinde nasıl bir evrim geçireceğine ışık tutuldu. Araştırmada yer alan öngörülere göre 2030’ların bankalarının en önemli mevduatı müşterilerinin kişisel verileri olacak. Bankalar müşterilerinin finansal varlıklarının yanısıra kişisel verilerini de yönetecek.

3 ayda 16 milyon yeni abone kazanan Netflix’in kârı katlandı

Koronavirüs ile birlikte evlerine kapanan internet kullanıcılarının artan talebi, Netlix’in gelir ve kârını uçurdu. Son 3 ayda 5.8 milyar dolarlık gelir elde eden şirketin net kârı yüzde 106 artışla 709 milyon dolara fırladı. Bu yıl 16 milyon yeni abone kazanan platform, bu artışın koronavirüs etkisiyle bu çeyrekte de devam edeceğini duyurdu.