Etiket: corona virüsü

Süpürge üreticisi Dyson rafa kalkan elektrikli aracını sergiledi

Elektrikli otomobil geliştirme çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken, fakat 2019 Ekim ayında planları aniden rafa kaldıran İngiliz süpürge üreticisi Dyson, bugüne kadar gizlenen aracın üzerindeki örtüyü kaldırdı. Otomobil hakkında çeşitli bilgiler paylaşan şirketin kurucusu James Dyson, aracın 900 kilometreden fazla menzili olacak ve 0’dan 100 km hıza 4.8 saniyede çıkacak şekilde geliştirildiğini belirtti. 2.6 ton ağırlığındaki araçta yer verilen elektrikli motorun 400 kW ve 650 Nm tork değerleri sunduğunu belirten Dyson, geliştirdikleri elektrikli araçta, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) elektrikli otomobilinde de yer verilen hologram teknolojisinin bulunduğundan bahsetti. Yiğitcan Yıldız yazdı…

Kişisel veriler 10 yıl içinde bankaların en önemli mevduatı olacak

‘Geleceğin Dijital Bankacılığı’ araştırmasıyla koronavirüs nedeniyle dijital kanallara yoğunlaşan bankaların 10 yıl içinde nasıl bir evrim geçireceğine ışık tutuldu. Araştırmada yer alan öngörülere göre 2030’ların bankalarının en önemli mevduatı müşterilerinin kişisel verileri olacak. Bankalar müşterilerinin finansal varlıklarının yanısıra kişisel verilerini de yönetecek.

3 ayda 16 milyon yeni abone kazanan Netflix’in kârı katlandı

Koronavirüs ile birlikte evlerine kapanan internet kullanıcılarının artan talebi, Netlix’in gelir ve kârını uçurdu. Son 3 ayda 5.8 milyar dolarlık gelir elde eden şirketin net kârı yüzde 106 artışla 709 milyon dolara fırladı. Bu yıl 16 milyon yeni abone kazanan platform, bu artışın koronavirüs etkisiyle bu çeyrekte de devam edeceğini duyurdu.

WhatsApp’taki görüntülü grup görüşmelerinde katılımcı sayısı 8’e yükseltiliyor

Koronavirüs ile video konferans uygulamalarına olan talebin artması WhatsApp’ı da harekete geçirdi. WhatsApp görüntülü grup görüşme özelliğini yenilemeye hazırlanıyor. iOS ve Android’e gelecek güncelleme ile WhatsApp üzerinden yapılan görüntülü grup görüşmelerinde katılımcı sayısı 4’ten 8’e çıkacak.