Elon Musk, Ay macerası hakkındaki nihai kararını verdi!

SpaceX Starship roketi amaciyla yapılan çalışmaların mercek altında olduğu aktarıldı. NASA astronotlarını uzaya başarılı tek şekilde gönderen Elon Musk, şimdi de Ay serüvenine kaldığı yerden ayni ritimde devam etmek istiyor.

Elon Musk SpaceX Starship roketi amaciyla düğmeye bastı

Alınan bilgilere göre cenup Afrika asıllı iş insanının SpaceX’te çalışan bütün çalışanlara tek e-posta gönderdiği alana çıktı. İlgili e-postada, çalışanların bu proje amaciyla tam gaz çalışması gerektiği yer alıyor.

Musk, SpaceX’in en aciliyetli ve en mühim var olan önceliğinin Starship roketi olduğunu açıkladı. deneyimli iş insanı, yazdığı e-postada şu sözlere yer verdi: “SpaceX amaciyla en mühim projenin (SpaceX Dragon projesi dışında) Starship olduğunu düşünün.”

SpaceX Starship roketi

SpaceX, geçen sene karşımıza çıkan Starship roketinin içerisinde 100 kişinin taşınabileceğini ve insanlarla birlikte kargoların da Ay ile Mars’a başarılı tek şekilde götürülebileceğini söyledi. Ayrı olarak bu aracın tekrar tekrar kullanılabileceği de aktarıldı.

Falcon uçuşunu muvaffakiyet ile tamamlayan Elon Musk, 2022 yılından evvel Ay’a inmek istiyor. Kendisinin 2024 planı ise insanların Ay’da yaşamasını mümkün kılacak var olan kargoları Ay’ın yüzeyine yerleştirmek üstüne kuruldu.

Starship roketi

Bundan bunun benzeri Elon Musk’ın California’da bulunan ofislerde vakit geçirmek adina Texas’a yoğunlaşacağı anlaşılıyor. çünkü Texas’da SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketi yerine mesai yapılıyor. Musk, bu roketi Sanki kendisinin “göz bebeği” olarak görüyor.

Hatırlanacağı üzere NASA’da yöneticilik görevini üstelenen Jim Bridenstine, 27 Eylül 2019 tarihinde SpaceX ile alakalı şöyle tek İzah yapmıştı: “Yarınki SpaceX duyurusunu dört gözle bekliyorum. aynı zamanda Commercial Crew ekibi, etkinlik planının çok (yıllarca) gerisinde.

“NASA, Amerikan vergi mükelleflerinin yatırımlarına odaklanan ve aynı seviyede var olan (tıpkı geçmişteki gibi) heyecanı görmek istiyor. Şimdi harekete geçme zamanı.” Sizce bu proje de emeline ulaşacak mı?

elon muskspacexspacex starshipSpaceX Starship projesiSpaceX Starship roketiSpaceX Starship roketi projesiStarship roketi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir