Dünya bekliyor! PlayStation 5 için olmazsa olmazlar

Uzun süredir beklenen PlayStation 5 özellikleri ile buluşmaya çok az bir süre kaldı. Tanıtım tarihi ertelenen PlayStation 5, şimdiden, birçok kişiyi heyecanlandırdı. Yeni bir macera başlamak üzere.

2013 yılında satışa sunulan PlayStation 4 ise tüm zamanların en popüler oyun konsolları arasında yer almayı başardı. Zira şimdiye kadar 102 milyon adet PlayStation 4 satıldı.

PlayStation 5 özellikleri bekleneni verebilecek mi?

Bu başarı elbette yeniliklere engel değil. Sony, bazı oyunculara göre, PlayStation 4’ün kusurlarını PlayStation 5’e taşımamalı. Ayrıca Japon şirket için büyük bir tehdit olan Xbox Series X’in gelişimi de yeni konsolun daha verimli özellikler ile donatılmasını mecbur kılıyor.

Sonuç olarak Sony’nin PlayStation 5 adına ilgi çekici ve işlevsel olan yenilikleri hayata geçirmesi oldukça elzem bir nitelik taşıyor. Peki Japonya merkezli şirket bu konuda neler yapmalı? Bu yazımızda PlayStation 5’in başarısını doğrudan etkileyebilecek olan konular bulunuyor.

PlayStation 5 özellikleri

Kontrolörün yapı kalitesi ve pil ömrü

PlayStation 4’ün kontrolörleri ne yazık ki iki sorunla boğuştu: Niteliksiz yapı kalitesi ve düşük pil ömrü. Hatırlanacağı üzere DualShock 4 piyasaya ilk sürüldüğünde oyuncuların L1 ve R1 butonlarından memnun olmadığı ortaya çıkmıştı.

Zira tetikleme yapısının istikrarlı bir şekilde çalışmaması ve kauçuk kaplamanın aşınması, birçok oyuncunun sabrını taşırmıştı. Sony, kauçuk kaplamanın aşınma problemini birkaç yıl içinde çözmeyi başarmıştı.

PlayStation 5

PlayStation 4’ün kollarını daha dayanıklı bir malzeme ile üretmeyi tercih eden Sony, bu sefer de yetersiz pil ömrü yüzünden eleştirilmişti. 4 ila 7 saat (ortalama olarak) boyunca çalışan DualShock 4, oyuncular tarafından pek kullanılmayan dokunmatik yüzeyi ve her zaman açık olan ışık çubuğu nedeniyle istenen performansı gösteremiyor.

Nintendo Switch Pro’nun kontrolörü ise 40 saat boyunca aralıksız bir şekilde hizmet verebiliyor. Oyuncular artık PlayStation 5’te böyle bir aksaklık görmek istemiyor. Bu bağlamda Sony’nin pil ömrü konusunda çok dayanıklı bir yapıya sahip olması gerekiyor.

PlayStation 5 özellikleri: PlayStation 5’in gürültü seviyesi

Bilindiği üzere PlayStation 4’ten ve PlayStation 4 Pro’dan gelen yüksek sesler son derece olumsuz eleştirilerin yapılmasına yol açtı. Özellikle God of War ve Horizon: Zero Dawn gibi makineyi çok zorlayan oyunlar, bazı kişilerin “Evin bahçesinden jet kalkıyor!” şeklinde tepkiler vermesine neden olmuştu.

Oyuncular, PlayStation 5’in çok fazla ses çıkarmamasını istiyor. Xbox One cephesine baktığımızda böyle bir sorunun olmadığını görüyoruz. Yeni nesil konsolun büyük miktarda güç harcayacağı biliniyor ancak Sony’nin bu sorunu çözmemesi yine birçok eleştirinin yapılmasına vesile olacak.

Ünlü PlayStation 4 oyunu, PlayStation 5’e gelebilir

Ünlü PlayStation 4 oyunu, PlayStation 5’e gelebilir

RPG oyunu kategorisinde yer alan ve PlayStation 4’ün en çok satan oyunlarından birisi, PlayStation 5 için gelebilir. Peki o oyun hangisi?

Playstation 5PlayStation 5 alınmalı mıPlaystation 5 çıkış tarihiPlayStation 5 özellikleriPlayStation 5 cross playPlayStation 5 cross savePlayStation 5 için beklenen özelliklerPlayStation 5 lansman tarihiPlayStation 5 nasıl olacakplaystation 5 ne zaman çıkacakPlayStation 5 ne zaman tanıtılacakPlayStation 5 tanıtım tarihiPlayStation 5 teknik özellikleriPlayStation Store

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir