DSÖ ve Gates Vakfı çalışanlarının e-posta adresleri hacklendi

Dünya sağlık Örgütü, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ulusal sağlık Enstitüsü, Gates Vakfı ve koronavirüsle ugras eden çok sayıda gruba ait 25 bin e-posta adresini hacker grubu tarafından ele geçirildi.
Terör gruplarını izleyen AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ merkezli SITE istihbarat grubu, veri dökümünün geçtiğimiz sektör ve pazartesi günleri yayınlandığını açıkladı. Grup, e-posta adresi ve şifrelerden oluşan bu verilerin, bilgisayar korsanlığı ve taciz girişimlerini kolaylaştırmak amaciyla kullandığını ifade etti.

SAĞLIK KURULUŞLARI amaç ALINDI
Verilerde bulunan e-posta ve şifre bilgilerinin 9 binden fazlası AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ulusal sağlık Enstitüleri’ne, 6 bin 800’den fazlası Hastalık denetim ve Önleme Merkezleri’ne, 5 bin 120’si hayat Bankası’na ve iki bin 732’si de hayat sağlık Örgütü’ne ait.
Diğer kurumlar arasında ise koronavirüs  pandemisiyle ugras emeliyle 150 milyon dolarlık fon ayıracağını açıklama eden Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in vakfı da bulunuyor.
İlk evvel 4chan isimli internet sitesinde paylaşılan veriler, dahada ardindan Twitter’a ve Telegram mesajlaşma uygulamasındaki gruplara yönlendirildi.
Ele geçirilen verilerin ise koronavirüs salgınını HIV’le ilişkilendiren kişiler tarafından, sahte havadis emeliyle kullanıldığı bildirildi.
Instagram: @eshteknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir