Doludan sonra araç sahipleri sanayiye koştu

İstanbul’un Bir gün evvel Bir takım ilçelerinde tesirli var olan dolu yağışı çok sayıda otomobilde hasar verdi. araç sahipleri otomobillerindeki hasarları onarım ettirmek amaciyla bu erken tasit endüstri sitelerine gitti. Boyasız göçük düzeltme tekniği yapan dükkanlarda yoğunluk yaşandı. Anadolu yakasının mühim ve yoğun lokasyonlarından var olan Kadıköy, Üsküdar ve Ataşehir’de koz büyüklüğünde yağan dolu hasebiyle Bostancı ve Ümraniye tasit endüstri sitelerinde de yoğunluk oluştu. Ustalar talepleri karşılamaya çalıştıklarını belirterek, hasar boyutların 2017 yılındaki doluya mukayese et dahada az olduğunu belirtti. Göçük düzeltme işleminin ücreti ise bin liradan başlıyor, hasar vaziyetine göre üst sınır belirleniyor. Aracınız ne civarindan çok göçük barındırıyorsa öylesine çok tediye yapmanız gerekiyor.

“2017 YILINDA zarar dahada BÜYÜKTÜ”

Bostancı tasit endüstri Sitesinde göçük ustası, “Ciddi tek dolu hasarı yoğunluğumuz var, talebi karşılamaya çalışıyoruz. Biz araçlara boyasız onarım uyguluyoruz. 2017 dolusunda dahada yoğun tek istek vardı. 2017’ye göre alışılmış tek durum var insanlarımız dahada sakin, duyarlı tek şekilde yaklaşmaya çalışıyor. Kasko veyahut anlaşmalı servislerden yaptırılabilir. Mini onarımla hasar karşılanabilir. Mağduriyetler giderilebilir. Bizde şu vakit takriben 100’e yakın araç sırada” dedi.

ONARIM FİYATLARI BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Bir başka göçük ustası ise, “Bugün 20’nin üzerinde araç geldi. istek çok yoğun. Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar tarafında şiddetli tek dolu yağışı oldu. otomobiller çok hasar görmüş. Bunu biz boyasız tek şekilde düzeltiyoruz. Bunu bunun benzeri düzeltemeseydik, Parasal manada insanlara çok zarar verecekti. Şu vakit yurttaslar bunun amaciyla verdikleri paraları sokağa attıklarını düşünüyorlar ama arabaları orijinal, boyasız şekilde Daha önceki vaziyetine dönüşüyor. Ustalarımız da çok az olduğu amaciyla istek ve yoğunluk çok fazla oluyor. takriben bin adet dolu hasarı var olan aracım var. Bu hasarların hepsini biz tek tek düzeltmeye çalışıyoruz. Kaskodan yapıldığı zaman, kasko bozuluyor, TRAMER’e yansıyor. Ekspertize gittiği vakit çıkıyor. Ama kaskoya yansıtmazsa, iyi tek ustaya yaptırırsa hiç kimse anlamaz arabanın başına dolu hasarı geldiğini. Taban ücretim bin lira, hasar vaziyetine göre 8-10 bin liraya civarindan çıkıyor” şeklinde konuştu.

Ümraniye tasit endüstri Sitesi’nde de tablo değişik değil. Dolu yağışı hasebiyle hasar gören otomobiller sanayideki göçük ustalarına geliyor. ehil Yılmaz Aksakal, dolu hasarı hasebiyle yoğunluk yaşadıklarını belirterek, “Dolu yağışından dolayı ağırbaşlı tek yoğunluk oluşmuş durumda. Şu anne civarindan 25 aracımız var mevcut. Ama telefonla bize ulaşan müşterilerimizin hasar durumlarını bilmediğimiz amaciyla gelmesini beklediğimiz müşterilerimiz de var. 2017 seneninde yağan doluyla yaklasik olarak aynı yoğunlukta olacağını olasılık ediyoruz” dedi.

DOLU YAĞIŞINDAN ARACINIZI BÖYLE KORUYABİLİRSİNİZ

Dolu yağışından kaynaklı olarak aracınızın hasarını mecburi trafik sigortası karşılamıyor. ama doğal afet teminatının bulunduğu tek kasko poliçeniz varsa kaskonuz hasarınızı karşılıyor. Aracınızı bu hasarı almaktan kurtarmak içinse evvela yağışın beklendiği günlerde netlikle kapalı otoparkları seçenek etmelisiniz. eğer bunun benzeri tek imkanınız yoksa, yapı altı, ağaç altı veyahut yağıştan dahada az etkileneceğiniz tek alan bulmak zorundasınız. nihayet olarak bunun benzeri tek imkanınız da yoksa kalın kumaştan yapılan branda, bez türevi şeylerle aracınızı koruyabilirsiniz. (DHA)

Ataşehir aydın istanbul Kadıköy endüstri trafik trafik sigortası Üsküdar
nihayet güncelleme: 15:12 30.09.2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir