Disney Plus abone sayısı ile gözdağı verdi

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında kullanıcıların karşısına çıkan Disney Plus abone sayısı ile her geçen gün büyüdüğünü gözler önüne seriyor. Kasım ayında Amerika kıtasında, Mart ayının sonunda ise Avrupa’da kullanıma sunulan platformun abone sayısı 54 milyona ulaştı.

Marvel, Star Wars ve Pixar gibi stüdyoların dizi ve filmlerini içeren platform hayranlar tarafından kısa sürede büyük ilgi gördü. Öyle ki platformun abone sayısı rakibinin üçte birini aşmış durumda.

Disney Plus abone sayısı Netflix’in üçte birini geçti

Platformun ücretli abone sayısı güncel verilere göre 54 milyona ulaştı. En büyük rakibi Netflix ise geçen hafta yayınlanan rapora göre 183 milyon aboneye sahip. İki servisin de çıkış tarihlerini göz önünde bulundurursak Disney’in hızlı bir artış yakaladığını söyleyebiliriz.

disney plus abone sayısı

Corona virüsü nedeniyle insanlar evlerindeyken bu süreçte en büyük maddi kazanç dijital medya servislerinin oldu. Her yerden erişilebilen dijital medya servisleri bu yılın ilk çeyreğinde genel olarak büyük bir artış yakaladı.

Nisan ayının başında ilk çeyrek raporu yayınlandığında platformun 50 milyon abonesi bulunuyordu. Bir ay gibi bir sürede platform bünyesine 4 milyon abone eklemeyi başardı. Netflix ile kıyaslandığında çok daha küçük bir kitleye hitap eden servis, yeni film ve dizilerle bu durumu değiştirebilir.

Disney plusdisney plus abone sayısınetflix

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir