ColorOS 11 tanıtıldı! Oppo telefonların yeni arayüzü

Çin’in popüler telefon üreticilerinden birisi olan ve birkaç yıl önce Türkiye pazarına giriş yapan Oppo yeni arayüzü ColorOS 11‘i tanıttı. ‘Make Life Flow / Hayatı Akışına Bırak’ sloganıyla online etkinlikte tanıtılan yeni arayüz ile birlikte kullanıcılara sunulan özellikler ve güncellemeyi alacak cihazlar açıklandı.

ColorOS 11 özellikleri / yenilikler

Kullanıcıların kendi arayüzlerini oluşturabilmeleri için özelleştirme imkanlarını en üst noktaya taşıyan ColorOS 11’de kendi duvar kağıdınızı, yazı tiplerinizi, ikonlarınızı ve hatta zil seslerinizi oluşturmanız mümkün. Android 10 ile hayatımıza giren karanlık mod, Oppo’nun yeni arayüzünde üç renk düzeni ve farklı kontrast seviyeleriyle karşımıza çıkıyor.

ColorOS 11 tanıtıldı! Oppo telefonların yeni arayüzü

Özelleştirme imkanlarının yanı sıra verimlilikte artırılıyor. Bu kapsamda Google iş birliğiyle geliştirilen Üç Parmakla Çeviri özelliği kullanıcıların herhangi bir ekran görüntüsündeki metinleri kolayca farklı dillere çevirebilmesini sağlıyor.

ColorOS 11 güncellemesi

Çoklu görevleri kolaylaştıran Flexdrop özelliği sayesinde kullanıcıların aynı anda video ve metin görüntüleyebilmesi mümkün hale geliyor. Süper Güç Tasarruf Modu sayesinde düşük pil durumunda 6 uygulama seçme imkanı sunuluyor.

Pil Koruması ise kullanıcı alışkanlıklarını öğrenerek dengesiz güç voltajlarında gereğinden uzun şarj süreçlerinin neden olduğu hasarların önüne geçiyor. Pil seviyesi geceleri yüzde 80’e ulaştığında şarjı akıllıca duraklatıyor ve kullanımdan sonra kaldığı yerden devam ederek kullanıcılar uyandığında tam şarj sunuyor.

Tüm bunların yanı sıra gecikmeleri minimuma indirmek isteyen OPPO’nun tescilli gecikme azaltma motorunu Quantum Animation ile birleştiren UI First 2.0’ı tanıtıldı. Bu yenilik, RAM kullanımını yüzde 45, tepki oranını yüzde 32 ve kare hızını yüzde 17 artırabiliyor.

ColorOS 11, Android 11’in yeni eklenen gizlilik seçeneklerini içerirken bir dizi ek gizlilik koruması ve veri güvenliği özellikleri de sunuyor. Private System uygulamaların ve verilerin ikinci bir sürümünün orijinalinden bağımsız olarak çalıştığı ayrı bir sistem oluşturuyor. Yalnızca ayrı bir parmak izi taraması veya parola ile erişilebiliyor.

Uygulama Kilidi için oluşturulan yeni bir kısayol, kullanıcıların uygulamaları şifre, parmak izi veya yüz doğrulama yoluyla kilitlemesini sağlıyor. İzin sistemi, uygulama kapatıldığında kamera, mikrofon ve konum erişimini sıfırlayan değiştirilebilir izinlerle geliştirildi. Bunların yanında, otomatik sıfırlama izinleri, uzun süredir kullanılmayan uygulama izin ayarlarını varsayılana döndürüyor.

ColorOS 11 güncellemesi alacak Oppo telefonlar!

Hali hazırda beta sürecinde olan yani test edilen ColorOS 11 arayüzünün birkaç hafta içerisinde cihazlara ulaşması bekleniyor. ColorOS 11, Find X2 Serisi ve Reno3 Serisi’nden başlayarak birbirini takip eden güncellemelerle sunulacak. Tüm yenilikler Find, Reno, F ve A serileri dahil olmak üzere 28 modeli kapsayacak.

coloroscoloros 11coloros arayüzüoppooppo coloros

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir