Çalınan Fortnite hesapları yüksek fiyatla satışa çıktı

Son günlerde Apple ile yaşanan sorunlar yaşanırken, çalınan Fortnite hesapları da gündem oldu. Yüksek fiyatla satışa çıkarılan hesapların dikkate değer hesaplar olduğu da belirtildi. Bazı hesapların binlerce dolar fiyatla alıcı bulduğu belirtiliyor.

Oyun dünyasının büyük yatırımlar alması ve oyunların daha çok oyuncuya erişmesi sonucunda, değerli hesaplar dikkat çekmeye başladı. Bilgisayar korsanları da bazı oyunculara ait hesapları çalarak illegal yollarla alıcılarla buluşturuyor. Toplam satış tutarının da 1 milyar dolara yaklaştığı belirtildi.

Çalınan Fortnite hesapları satışta

Sayısı binlerle ifade eline çalıntı hesaplar için büyük alışveriş oluşmuş durumda. Oldukça yüksek değeri olan hesaplar nedeniyle de satışların toplam büyüklüğü yüzlerce milyon dolarla ifade edilmeye başlandı. Ayrıca bilgisayar korsanları tarafından çok sayıda hesabın ele geçirildiği ve ele geçirilmeye devam edildiği belirtildi.

Çalınan Fortnite hesapları için fiyat belirlemesi hesapta yer alan kostümlere göre yapılıyor. Hesapların 200 – 250 dolar fiyat bandında çokça talep gördüğü belirtiliyor. Epic Games de yaptığı açıklamada oyuncuların güvenliği için doğrulama, IP itibarı, makine öğrenmesi vb. sistemlerin kullanıldığını belirtti. Ayrıca Epic Games de illegal satışların olduğunu ve bunun oyunun kullanım şartlarına uygun olmadığını duyurdu.

çalınan fortnite hesapları

Oyun endüstrisi incelendiğinde diğer oyunların hesap satışlarıyla oranla daha yüksek paranın Fortnite için konuşulduğu belirtilirken, oyunun sahip olduğu yüksek oyuncu sayısına da dikkat çekildi.

çalınan fortnite hesaplarıfortnitefortnite hesapları

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir