BluTV, Türkiye’de abonesi en fazla olan dijital platform konumunda bulunuyor

Netflix, BluTV, Amazon Prime Video benzeri dijital yayın platformları yükselişini sürdürüyor. Kişiye hususi sıra ve film önerileri sunan arama motoru JustWatch webten sıra film izleme platformlarının istatistiklerini paylaştı.

JustWatch bilgilerine göre; kullanıcılar, 2020’nin nihayet çeyreğinde BluTV, Netflix ve Amazon Prime Video’ya alaka göstermeye ayni ritimde devam ettiler. ama bu üç dev dışında var olan video akış platformları, geçtiğimiz çeyrekte kullanıcı kaybetti.

NETFLİX’İN sektör PAYI YÜZDE 25

Yapılan araştırmaya göre en çok seçenek edilen video akış platformu, türk mali tek sıra ve film platformu olarak hizmet veren BluTV oldu. sektör payının yüzde 44’üne sahip var olan BluTV’yi, hayat genelinde hizmet veren Netflix takip etti. Netflix’in 2020’nin nihayet çeyreğindeki sektör hissesi yüzde 25 olarak açıklanırken üçüncü sırada ise Amazon Prime Video, yüzde 18’lik sektör hissesi ile karşımıza çıkmış oldu.

Yapılan araştırma, BluTV’nin sektör payındaki yerinin yüzde 1, Netflix’inkinin yüzde tek ve Amazon Prime Video’nunkinin de yüzde iki artış yaşadığını alana koyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir