Bir Xiaomi telefonunun fişi çekildi: Mi 11 dönemi!

“Satıştan kaldırılan Xiaomi telefonları” isimli listeye yeni bir model eklendi. Kısa bir süre önce Apple’ın iPhone 5C’yi müzeye kaldırdığını ve artık ona destek vermeyeceğini söylemiştik.

Bu yılın şubat ayında kullanıcıların beğenisine sunulan Mi 10 ve Mi 10 Pro ikilisi ilgi çekmeyi başarmıştı. Mi 10 Pro’da bir adet periskop lensi kullanıldı. Bu lensin 5x optik yakınlaştırma özelliğine sahip olduğu söylenmişti.

Satıştan kaldırılan Xiaomi telefonları listesi yenilendi

Yaklaşık 8 ay önce kullanıcılarla tanışan Mi 10 serisinin Pro etiketli üyesi bundan böyle aramızda olmayacak. Xiaomi, bu modeli için artık raf kirası ödemeyecek. Ayrıca Mi 10 Pro’nun üretimi de durduruldu. Sadece henüz satılmamış olan Mi 10 Pro’lar satılmaya devam edecek.

Bu hamlenin Xiaomi Mi 10 Extreme Commemorative Edition ve Xiaomi Mi 10 Ultra ikilisinin ön plana çıkarılması için yapıldığını düşünenlerin sayısı az değil. Xiaomi’nin kurucusu olan Lei Jun, Mi 10 Ultra’nın beklentileri aştığını söyledi.

Satıştan kaldırılan Xiaomi telefonları

Buradan hareketle Xiaomi’nin Mi 11 için ödeyeceği raf kirasını şimdiden düşünmeye başladığını görüyoruz. Mi 11’in işlemcisi Snapdragon 875 olacak. Samsung’un Galaxy S21 isimli modeli bu işlemciyi kullanan ilk akıllı telefon olacak.

Mi 11 ise bu işlemciden yararlanan Çin menşeli ilk akıllı telefon olacak. Mi 11’in ilk olarak Çin’de satışa sunulacağı ve daha sonra diğer ülkelerde boy göstereceği duyurulmuştu. Snapdragon 875 isimli işlemci bu yılın aralık ayında tanıtılacak.

Xiaomi’nin yeni göz bebeği önümüzdeki yılın ocak veya şubat ayında satışa sunulabilir. Bekleyip göreceğiz.

mi 11xiaomixiaomi mi 10xiaomi mi 10 proxiaomi mi 11

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir