Bir uygulama daha Google Play Store’dan kaldırıldı

Google, geçtiğimiz aylarda kullanım sözleşmesine uymadıkları gerekçesiyle Bir takım uygulamaları Play Store’den kaldırmıştı. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ seçimleri sonrası ayaklanan insanları kışkırttığı gerekçesiyle Parler uygulaması Play Store’dan kaldırıldı.

Parler, Google Play Store’den kaldırıldı

2018 seneninde piyasaya sürülen ve etkin olarak Bir hayli kullanıcı tarafından Parler, koronavirüs ile alakalı yanlış verilerin aktarılması hasebiyle suçlanıyordu.

Parler Google Play Store listesinden kaldırıldı

Kendisini tarafsız yasamsal ağ olarak nitelendiren Parler, kısa süre içinde Teksas Senatörü Ted Cruz ve Fox News sunucusu Sean Hannity benzeri meşhur kişilerinde aza olmasıyla birlikte popüler oldu.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de yaşanan olayların sonrasında Google tarafından şiddet çağrılarına teşvik hasebiyle Parler uygulaması yayından kaldırıldı.

Yaşanan olaylar sonrasında Apple, geliştiricilere gelişmeler ile alakalı e-posta gönderdi. Hizmet şartlarının tekrar denetim edilmesi gerektiğini belirten şirket, ” Araştırmalarımız neticesi Parler’ın kanun dışı faaliyetlere teşvik ettiğini keşfettik. Lütfen hizmet şartlarımızı tekrar denetim edin. ” ifadelerini kullandı.

Kullanıcı ve geliştirici sözleşmelerinde bulunan şiddete teşvik maddesi hasebiyle Parler uygulaması kaldırıldı. Apple’ın da yakın vakitte Parler amaciyla aynı hamleyi yapmassı bekleniyor.

Google Play StoreParlerParler Google Play Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir