Bilinmeyen numaralar uygulama ile öğrenilir mi?

Bilinmeyen numaralar neredeyse herkesin başını ağrıtan konulardan biri. Cevapsız aramalar ve bilinmeyen numaralardan gelen mesajlar gibi senaryolarda aklımıza takılan uygulamalar ne kadar işe yarıyor?

Bilinmeyen numaralar efsanesi doğru mu?

App Store ve Google Play‘de bulunan birbirinden farklı düzinelerce bilinmeyen numaralara karşı uygulama bulunuyor. Bunların içinden dört tanesini alıp sizler için denedik. Hatta bazı uygulamalarda, ekstra satın alma işlemi gerektiriyor. Bu satın alma işlemini de sizler için denedik. isterseniz lafı daha fazla uzatmadan, “Bilinmeyen numaları gösteren uygulamalar ne kadar doğru?” videomuz ile sizleri baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Sizler için bilinmeyen numaraları gösterdiğini iddia eden uygulamaları denedik. Toplamda dört farklı uygulamayı test ettik. Bu uygulamalar, Arayan kim, GB Contact, Kim Arıyor ve UpCall oldu. Videoda da bahsettiğimiz üzere, dört uygulama da yeteri kadar iyi performans veremedi.

Zaten düşündüğümüz zaman üçüncü parti uygulamalara güvenmek pek akıl karı değil. Bugüne kadar ne olduysa üçüncü parti yazılımlar tarafından oldu. Hırsızlık ve veri çalınması gibi pek çok olay üçüncü parti yazılımların güvenlik açıkları ya da doğrudan yazılımın kötü amaçlı olması nedeniyle gerçekleşiyor. Bu tür olayların olmaması için, üçüncü parti uygulamalara çok fazla güvenmemek gerekiyor.

Bu uygulamalar hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Bilinmeyen numaraları gösteren uygulamaları siz kullanıyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

arayan kimbilinmeyenBilinmeyen Numaralargb contacthaberkim arıyornumarateknolojitelefonupcalluygulama

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir