Apple’dan sonra Samsung telefon kutularında eksik!

Geçtiğimiz ayın son günlerinde, iPhone 12 kutu içeriği hakkında tüketicileri üzen bir iddia öne sürülmüştü. Bu iddia, iPhone 12 kutusundan şarj cihazı çıkmayacağı yönündeydi. Şimdi ise buna benzer bir adımın Samsung tarafından atılacağı iddiaları var. Samsung kutu içeriği şarj cihazı olmadan tüketicilerin karşısına çıkabilir.

Gelecek yıl Samsung kutu içeriği şarj aleti içermeyecek iddiası!

Samsung, akıllı telefon pazarında uzun bir süredir en büyük paya sahip markaydı. Bu unvanı son iki ayda Huawei‘ye kaptırsa da şirketin pazardaki etkinliği yadsınamaz. Her yıl yüz milyonlarca akıllı telefon satan Samsung’un, telefon kutu içeriği hakkında atacağı bu adımın arkasında maliyet yatıyor.

Samsung kutu içeriği şarj cihazı içermemesi, telefonların fiyatlarında bir düşüş sağlamak amacıyla planlanıyor. Şirket, bu adımdan sonra özellikle başlangıç seviyesindeki akıllı telefonları daha rekabetçi fiyatlarla tüketiciye sunabilir. Ancak firma, şarj cihazlarını ayrı olarak satmaya devam edecek ve bu cihazların fiyatları da bu durumun kullanıcıların lehine mi yoksa aleyhine mi olduğunu belli edecektir.

Samsung kutu içeriği şarj cihazı

Diğer yandan bu gelişmenin, telefonlardaki kar oranını artırmak için planlandığı da iddialar arasında yer alıyor. Ancak bu konuda bir karar verebilmek için kutusunda şarj cihazı olmadan satılan akıllı telefonların fiyatlarının belli olması gerekir.

samsungSamsung akıllı telefonlarSamsung kutu içeriği şarj cihazıSamsung şarj cihazı

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir