Apple Watch’un pil ömrünü uzatma taktikleri

Apple Watch’unuzda pil ömrünüzün kısa olmasıyla alakalı mı yaşıyorsunuz? Bunu düzeltmenin ve pil ömrünü artırmanın türlü türlü yolu var. İşte en iyi güç tasarrufu ipuçları ve Apple Watch’un pil ömrünü uzatma:

Pek çok kullanıcı akıllı saatlerinde watchOS‘in en nihayet sürümünü güncelledikten sonra, tertemiz Apple Watch kullanıcıları pil ömürlerinin müthiş olduğunu argüman ederken, diğerleri bunun korkunç olduğunu söylüyor. Bu alışılmadık tek netice değil. ani çok sene evvel piyasaya sürülmüş Apple Watch Series üç benzeri modeller tertemiz güncellemeler aldıkça pil ömründen yemeye başlıyor. Bunun başlıca nedeni ise her güncelleme ile gelen tertemiz özellikler ve saatin uzunca kullanıma bağlı olarak bu nitelikleri kaldıramaması.

Apple Watch’un pil ömrünü uzatma taktikleri

Güncellemeden ardindan belli tek süre bekleyin

Bazı güncellemeler geldikten ardindan cihazın alışması gerekiyor. Başka bir deyişle ne vakit güncelleme yaparsanız, pil geçerliligi ile alakalı endişelenmeden evvel tek vakit civarindan bekleyin. Bu şekilde, tekrar dizin oluşturma, veri taşıma, tekrar indirmeler ve dahada fazlası tamamlanır ve güncelleme sonrası hakikat pil performansı ile alakalı kati düşünce edinebilirsiniz.

Saatinizi denetim edin

Apple-Watch-un-pil-omrunu-uzatma-00

WatchOS’in tertemiz sürümleri çoklukla tertemiz saat arayüzleri, tertemiz idman alternatifleri ve tertemiz modlar benzeri tertemiz özelliklerle birlikte gelir. Apple Watch ekranınız açık kalırsa veyahut Bir takım uygulamalar arkada çalışmaya ayni ritimde devam ederse, pil ömrünüzü azaltabilir.

Bu nedenle tek şey yapmadan önce, ne civarindan pil ömrünüz kaldığını not edin. derhal peşinden Apple Watch’unuzu tek saat civarindan kullanmayın. tekrar aldığınızda, ne civarindan pil ömrünüz kaldığını tekrar not edin. Bekleme modundayken mühim tek farklık yoksa, büyük olasılık iyisinizdir ve kullanımınız normale döndüğünde pil ömrünüz normale dönecektir.

Appleapple watchapple watch pil geçerliligi uzatmaApple Watch’un pil ömrünü uzatmawatchos

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir