Apple işlemcili Mac’lerde hangi ekran kartı olacak?

Apple’ın tek vakit evvel WWDC 2020 kapsamında duyurduğu tertemiz Apple işlemcili Mac modelleri ile alakalı heyecan edilen detayların tartışmaları ayni ritimde devam ediyor. Bu tartışmalar arasında da en çok ekran kartı konusu gündemde kalmaya ayni ritimde devam ediyor. Anlaşıldığı kadarı ile Apple, Yalnızca Intel işlemcileri değil, AMD ekran kartlarını da gündeminden çıkartmaya hazırlanıyor benzeri görünüyor.

Apple işlemcili Mac modellerinde AMD ekran kartları olmayabilir

WWDC 2020 kapsamında Apple, iki sene içinde bütün Mac modellerinin kademeli olarak Apple işlemcili versiyonları ile güncelleneceği bilgisini paylaştı. En çok da CPU tarafındaki performans detaylarına ve yazılım tarafındaki desteklere dikkat çekildi. ama ekran kartı Başka bir deyişle GPU konusuna beklendiği civarindan dikkat çekilmedi.

Şimdiye civarindan Apple, MacBook Pro, iMac ve Mac Pro modellerinde AMD’nin ekran kartlarını kullanıyordu. Bu süreçte Intel işlemci ile AMD ekran kartlarını kullanmak mümkün oluyordu. Apple işlemcili Mac modellerinde ise şimdiye civarindan anlaşıldığı kadarı ile rastgele tek harici grafik kartı kullanılmayacak benzeri görünüyor.

Apple işlemcili Mac

iPhone imalat yeri farklığı Apple’a mesele olabilir

iPhone imalat yeri farklığı Apple’a mesele olabilmektedir

iPhone imalat yeri farklığı amaciyla çalışmalar ayni ritimde devam ederken, Apple amaciyla Çin’de çeşitli meseleler olacak benzeri görünüyor. İşte detaylar!

Apple’ın yayınladığı sunum detayları arasında da Intel ve Apple işlemci karşılaştırma tablolarında, Apple işlemci tarafında rastgele tek GPU detayına yer verilmiyor. Bu da aslında Apple’ın Yalnızca Intel işlemcileri gündeminden çıkarmaya hazırlandığı değil, ekran kartı üreticilerini de gündeminden çıkarmaya hazırlandığı mananına geliyor.

AMD ekran kartlı modeller ile mukayese ettiğinde nasıl tek grafik farkı olacağı ile alakalı ise şu vakit amaciyla ne yazık ki net detaylar bulunmuyor. Anlaşılan o ki Apple’ın tertemiz Mac sürecinde, tek vakit dahada grafik kartı da heyecan edilen detaylar arasında bulunmaya ayni ritimde devam edecek. İlerleyen günlede bu konuyla alakali tertemiz detaylar alana çıkacaktır.

Appleapple işlemcili imacapple işlemcili macapple işlemcili mac modelleriapple işlemcili macbook proyeni mac modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir