Apple en hızlı bilgisayarını tanıttı

Şirket içinde üretilen M1 çipi ile donatılan evvel Mac bilgisayarlarını 10 Kasım’da görücüye çıkaran Apple, M1’in PC çipine mukayese et iki kat dahada çok performans sağladığını duyurdu. Şirket bilgisayarında dahada evvelce Intel’in ürettiği çipleri kullanıyordu.

Teknoloji devinin bugüne kadarki maksimum performanslı çipi var olan M1’in bulunduğu tertemiz Macbook Air, Apple’ın bugüne civarindan ürettiği en hızlı bilgisayara dönüştü.

Pandemi hasebiyle uzaktan çalışma ve eğitimin ayni ritimde devam ettiğini dikkate olarak güç irtibatsız 18 saat video oynatma ve 15 saat kablosuz web taraması imkanı sunan tertemiz MAcbook Air’in ücreti 999 dolardan başlıyor.

3,5 kata civarindan dahada hızlı CPU, 5 kata civarindan dahada hızlı GPU, 9 kata civarindan dahada hızlı suni öğrenme performansına sahip tertemiz Macbook Air Türkiye’de 17 Kasım’dan bu yana satışa çıkacak ve başlangıç ücreti 10 bin 999 Lira olacak.

13,3 ‘ ekran büyüklüğüne sahip Macbook Air’in baz modeli 16 GB belleğe sahip. Depolama kapasitesi ise iki TB’a civarindan yükseltilebiliyor.

Apple, Ayrı olarak M1 işlemciye sahip tertemiz Mac Mini’ye de vitrine çıkardı. ülkemiz başlangıç ücreti 7 bin 899 liradan başlayan tertemiz Mac Mini, öncekinden üç kat dahada hızlı.

Yayınlanma Tarihi:08:08, 11 Kasım 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir