Android 11 internet konusunda kafaları karıştıracak!

Google geliştirme sürecine devam ettiği Android 11 için hazırlamış olduğu özelliklere genel bakış sayfasını güncelledi.Telefonun 4G veya 5G ağına bağlı olup olmadığını belirtmek için kullanacağı simgelerin neler olacağı açıklandı.

Belirlenen simgelere baktığımızda kullanıcıları bilgilendirirken, aynı zamanda kafa karışıklılığında neden olacağını söyleyebiliriz. Zira, 4G bağlantısı iki, 5G bağlantısı ise üç farklı simge ile tanımlanıyor ve doğrudan bu teknolojilerin kullanıldığı anlamına gelmiyor.

Android 11 internet simgeleri belli oldu

Bunun en iyi örneği “5Ge” simgesi. LTE Advanced Pro teknolojisinin kullanıldığı bir ağa bağlanıldığında cihazda 5Ge simgesi görünecek. Bu teknoloji 3 Gbps seviyesine kadar hızlar vaat etmesine rağmen, 5G’nin değil LTE Advanced teknolojisinin gelişmiş hali.

En büyük GSM operatörlerinden birisi olan AT&T, LTE Advanced ağını 2018 yılına kadar 5Ge olarak adlandırmaya çalıştı. iPhone’larda bile bu şekilde görüldü, ancak bu durum pek hoş karşılanmadı ve hakkında dava bile açıldı. Gerçek yeni nesil bağlantılar yani 5G teknolojisi 5G ve 5G+ olarak tanımlanacak.

Android 11’in hücresel bağlantıların türüne göre göstereceği ibareler şu şekilde;

LTE – standart 4G
LTE+ – Taşıyıcı birleştirme ile 4G
5Ge – LTE Advanced Pro
5G – NR – 6 GHz altında
5G+ – mmWave

Android 11 internet simgeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

android 11android 11 internetandroid 11 internet simgeleri

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir