91 milyon e-ticaret kullanıcısı tehlike altında

En emin e-ticaret siteleri sınıfında bulunan Bir hayli platform, Corona virüsü sayesinde kâr oranlarını artırdı. Bir takım e-ticaret siteleri ise ne yazık ki dijital saldılar ile uğraşıyor. Endonezya’nın en hatri sayilir büyüklükte e-ticaret sitesi Tokopedia, 91 milyon kullanıcısının güvenliğini sağlamaya çalışıyor.

Tokopedia en emin e-ticaret siteleri arasında yer almak istiyor

SoftBank Group Corp’s Vision Fund ve Alibaba tarafından desteklenen Endonezyalı e-ticaret sitesi, tek pc korsanının yoğun saldırıları ile ugras ediyor. Şirketin CEO’su William Tanuwijaya, bu mevzu ile alakalı Daha tek İzah yapmadı.

Kendi anne vatanının en hatri sayilir büyüklükte e-ticaret sitesi var olan Tokopedia, SoftBank Group Corp’s Vision Fund ile Alibaba’nın yatırımcıları tarafından 2 milyar dolarlık bir yatırım aldı. Tanuwijaya, kendisinin sitesinin 90 milyondan çok etkin kullanıcıya sahip olduğunu belirtti.

En emin e-ticaret siteleri

Tokopedia idaresi tarafından yapılan izahta tek hücum girişiminin tespit edildiği söylendi. veri çalma suçunun işlendiği ile alakalı söylemler yerine tek tahkikat başlatan başarılı platform, kendisinin şifreleme sistemine güveniyor.

Şu vakit amaciyla bu mevzu ile alakalı araştırma yapmaya ayni ritimde devam ettiğini söyleyen Tokopedia, bu girişim ve girişim hakkındaki söylemler amaciyla ek tek bilgi paylaşamayacağını ifade etti. veri ihlalleri ile alakalı paylaşımları ile meşhur var olan “Under the Breach” adli tek Twitter hesabı, bu konuya da el attı.

güvenilir e-ticaret siteleri

1 ay evvel 15 milyon Tokopedia kullanıcısının bilgilerini ele geçirdiğini söyleyen tek pc korsanının paylaşımları, bu hesap tarafından takip ediliyor. “Under the Breach”, saldırganın Tokopedia’nın veri tabanına girdiğini belirten tek paylaşım yaptı.

Paylaşılan görselde kullanıcıların e-posta adresi, adı, soyadı ve başka hususi verileri yer alıyor. bunun için ekstradan isimi Daha tespit edilemeyen pc korsanı, çok dahada hatri sayilir büyüklükte tek kullanıcı veri tabanına sahip olduğunu argüman ediyor.

Kullanıcıların şifresini kırmak yerine başka kullanıcılardan yardım istek eden saldırgan, 5000 dolar karşılığında 91 milyon kullanıcının bilgilerini satmak amaciyla tek duyuru verdi. Bu platformun müşterileri, William Tanuwijaya’dan tek İzah bekliyor.

e-ticaret sitesiEn emin e-ticaret platformlarıEn emin e-ticaret siteleriEn emin elektronik ticaret platformlarıEn emin elektronik ticaret siteleriEndonezya e-ticaret siteleriEndonezya e-ticaret sitesigüvenilir e-ticaret siteleriTokopediaTokopedia e-ticaret sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir